içinde

Renklerine Göre Mumların Anlamları

Mum güzel koku yayması, dekoratif olarak güzel durmasının yanı sıra yüzyıllardan beri dilek tutmak içinde kullanılıyor.

renklerine göre mumların anlamları

Mum güzel koku yayması, dekoratif olarak güzel durmasının yanı sıra yüzyıllardan beri dilek tutmak içinde kullanılıyor. Her renk mumun farklı bir anlamı vardır. Renklerin hepsinin ayrı bir frekansı vardır bu yüzden mum renkleri mumun enerjisini değiştirir. Her ne kadar beyaz renk mumlar diğer mumlar yerine kullanabilecek olsanızda doğru rengi kullanma imkanınız varsa kullanmanız önerilir. Şimdi mum renkleri ve anlamlarına geçebiliriz.

#1 Pembe Mum

Aşk, arkadaşlık, dostluk ve sevgi anlamları taşır. Öfkenin üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Duygusal olarak iyileşmeye yardımcı olabilir. Huzur için kullanılabilir. Öz sevgi ve özsaygı konusunda yardımcıdır.

#2 Mor Mum

Meditasyonda kullanılması önerilir. Hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur. Güç isteğinizin karşılanmasını şağlayabilir. 3. göz açma ve ruhani çalışmalarında kullanılabilir. Farklı olmayı temsil eder. Rutinden çıkmak için kullanılabilir.

#3 Kırmızı Mum

Tutku, aşk ve cinsellik anlamları yoğundur. Özellikle Koç ve Akrep enerjisi taşır. Güç ve cesaret konularında yardımcı olur. Ateş elementini temsil eden kırmızı oldukça güçlü ve enerjisi yüksek bir renktir.

#4 Beyaz Mum

Beyaz mumu diğer renk mumların yerine kullanabilirsiniz fakat kendisininde anlamları vardır. Saflığı, berraklığı, doğruluğu, maneviyatı, arınmayı ve şifayı temsil eder. Pozitif enerjiyi hayatınıza getirir.

#5 Sarı Mum

Güvene, çekiciliğe ve başarıya yardımcı olur. Enerji ve mutluluk için kullanılabilir. Özgüvene yardımcı olur. Denge ve uyumu sağlar. Ders çalışırken kullanılması yararlı olabilir. Konsantrasyon ve odaklanmaya yardımcıdır. Hayatınıza güven ve mutluluk çeker. Hava elementini temsil eder.

#6 Kahverengi Mum

Dünyevi bir renk olduğu için maddi durumlar hakkında olan dilekler konusunda yardımcı olabilir. Maddi başarıyı arttırır. Konsantre olmayı sağlar. Kaybolan eşyaların bulunması için kullanılabilir. Dürüstlük ve arkadaşlık için önemlidir. Bu mum toprak grubu burçları olan oğlak, boğa ve başaklara oldukça uygundur.

#7 Yeşil Mum

İyileşmeye yardımcı olur. Dengeyi bulmak için kullanılabilir. Para, maddiyat ve istihdam konularında şans getirir. Sakinlik, mantık ve huzur getirir. Doğurganlık, yaratıcı fikirler ve iyi şans getirir. Doğumdan sonra iyileşmek için kullanılabilir. Yeni başlangıçların olmasına ve gençleşmeye yardımcı olur. Elementi topraktır.

#8 Gri Mum

Negatif enerjileri nötrleyebilir.

#9 Turuncu Mum

İyi şans için kullanılabilir. Cesaret getirir. Olumlu bakmaya yardımcı olur. Başarı için kullanılabilir. Evdeki rutubetin geçmesini sağlayabilir. İyileşme enerjisi vardır. Kırmızı gibi turuncu mumda ateş elementini temsil eder.

#10 Mavi Mum

Denizleri, okyanusları ve gökyüzünü temsil eder. Berraklık, huzur ve koruma getirir. Enerji temizlemek için kullanılabilir. Su elementini temsil eder. Sıkıntılı iletişimlerin giderilmesini sağlar. Yaratıcılığı açar. Sağlık içinde kullanılabilir.

#11 Siyah Mum

Kötü enerjileri kovar veya nötrler. En güçlü koruyucu mumdur. Evi temizlemek için kullanılabilir. Meditasyonlarda kullanmak yararlı olur. Dönüşümü sembolize eder çünkü her yeni başlangıç karanlıkla başlar. Bereketi, gizemi ve sırları temsil eder. İyileştirmelerde ve enerji çalışmalarında kullanılabilir. Çok fazla siyah mum kullanmamak gerekir. Dengelemek için beyaz mum ile beraber kullanılması önerilir.

#12 Altın Rengi Mum

Güç ve zenginlik için kullanılabilir. Sağlık ve mutluluk için yararlıdır. Elementi güneştir.

#13 Gümüş Rengi Mum

Feminen gücü sembolize eder. Rüyaları ve sezgileri güçlendirir. Elementi aydır.

 

Daha çok içerik için Sosyal İçerik Platformu

Ne düşünüyorsunuz?

15 Puanlar
Oy Ver

Written by İçerik Sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

semantik web

Semantik Web: Yeni Nesil Web

skolastik düşünce ve etkileri

Skolastik Düşünce ve Etkileri