içinde

İlişkide Yapılan 10 Yanlış

ilişkide yapılan 10 yanlış

İlişkide Yapılan 10 Yanlış

İlişkide Yapılan 10 Yanlış İnsan yaşamı oldukça sinirli, stresli geçer. Bunun üzerinde bir de sevgilinizle olan ilişkinizin kötüye doğru gitmesi sizi her alanda etkiler. Hayatlarımız çoğumuzun çok güzel gitmemekte fakat gün sonunda sesini duyduğunuz sevdiğinizin sesiyle kötü geçen gününüz güzelleşir. Sıkıcı iş hayatınızda çıktığınız öğle yemeğini onunla yemek size işte motive olabilir. Birbirinize böyle iyi gelmek varken neden daha dibe çekelim ki birbirimizi değil mi? Mutlu bir ilişki motive bir hayat demektir.

Siz belki farkında olmasanız bile bu durum böyledir. Fakat zaman geçtikçe birbirine alışan çiftte genellikle bir gevşeme olur buda monoton bir ilişkiye sürükler sizi. Bu monotonluk sizin bütün modunuzu alt üst edebilir niteliktedir. Rahatlaşan ilişkide aşağıda belirttiğim gibi sorunlarla berber bir gevşeme olur. Geriye birlikteliğiniz dışında hiç bir şey kalmaz. Mutsuz günler gelir geçer taa ki siz bunu anlayana kadar. Mutsuz bir ilişkiyi devam ettirmenin hiç bir anlamı yoktur. Mutsuz ilişki sizi hayattan koparır. Mutsuz ilişkinizi tekrar alevlendirmek için bazı davranışlardan vazgeçmeniz gerekir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Bunları yaptığınız halde ilişkiye devam etmenin hiç bir anlamı yoktur. Ne size yarar ne ona yarar. İkili ilişkilerde devam edilebilir mutluluğu hedeflediğimiz sandığınız şeyin aşk olmadığını artık bunun takıntıya çevrildiğini üzülerek söylüyorum..

#1 Olmadığın Biri Gibi Görünmeye Çalışmak

Günümüz ilişkilerinin kanımca en başında gelen sorun budur. İkili ilişkiye sağlam temellerle başlanmamasının nedenlerinden biride budur. Kendinizi olduğunuz gibi göstermemek en çok sizi yorar sonra ilişkiyi..

#2 Başkasıyla Kıyaslama

İnsanlar yaşamları boyunca hep bir yarış halindedirler. Aileler küçükken başka çocuklarla kıyaslamış falanca un oğlu / kızı diye başlayan genellikle sizi ezecek kelimelerle devam eden konuşmalar geçmiştir illaki. Ne kadar üzüldüğünüzü hatırlıyor musunuz? Size yapılmasından hoşlanmadığınız şeyleri başkasına yapmayın.

#3 Geçmiş Olayları Isıtıp Isıtıp Sevgilinin Önüne Koymak

– Geçmiş Olayları Isıtıp Isıtıp Sevgilinin Önüne Koymak ve Sürekli Haklı Çıkma Durumu: Sürekli haklı çıkmaya çalışan sevgili gibi.. Haksızken hemen eskiden yaşadığınız bir tartışmadan haklı olduğu konuyu çevirip hemen konuyu oraya getirir. Laf cambazlığı bu olsa gerek. Karşısında asla haklı kalmazsınız.

#4 Aşırı Kıskançlık ve Değiştirmeye Çalışmak

Bir insanı ilk gördüğünüzde nasılsa onu değiştirmemelisiniz. Öyle sevdiyseniz bırakın öyle kalsın. Kıyafeti, girdiği çıktığı ortam siz onu ilk gördüğünüzde demek ki onu öyle sevmişsiniz. Bu bir oyun hamuru değil veya proje değil. İstediğiniz gibi şekillendiremezsiniz. Sizin sevdiğiniz insan olarak kalmaz değiştirirseniz. Onu kıskanıp darlamayın. Her şey dozunda güzel. Dozunda oldu mu aksine karşı tarafın hoşuna bile gider. Çok kıskanç insanların genellikle bahanelerinden bir kaçı çok seviyorum, paylaşmak istemiyorumdur. Yahu kimse yemeyecek bırakın Bi..

#5 Konuşmalarını Dinlememek Onunla Alay Etmek

Kimseye yapmamanız gereken bir davranıştır. Bir insanı kaybetmek istiyorsanız eğer buyurun bunu bir deneyin. Karşınızdakini değersiz hissettirmenin en kolay yolu budur. Yapılması kesinlikle tavsiye edilmez!!

#6 Kelimelerinizi İyi Seçin

Kelimelerinizi İyi Seçin: İletişim kurmayı şimdi burada anlatacak değilim fakat tabii ki ikili ilişkinizde saygı davranışları aşmamayı öneririm yoksa geri dönüşü olmayan yaralar bırakabilirsiniz ilişkinize.

#7 Yalan Söylemek

İlk maddeyle benzerlik taşıyan bu konumuz aslında sağlam temeller için aranan ilk üç özellikten birisi. Yalan söylemek bir hastalıktır. Sevgilinizi kandırmak size nasıl rahat uyku uyutuyor hiç anlam veremiyorum. Yani hele beceremiyorsanız daha rezil bir durumdur. Yapmayın yapmaya tenezzül dahi etmeyin.

#8 Sorumluluktan Kaçmak

Sorumluluktan Kaçmak: Üzerine sorumluluk alma yaşı gelmiş buna hiç bir engeli olmadığı halde bunu yapmayan insanın yeri yoktur. Bunu kendi hayatından anlayabilirsiniz. Fakat yine ilk maddeye çıkıyor her şey kendini doğru tanıttıysa tabii anlayabilirsiniz bunu..

#9 İlgisiz Bırakmak

İlgisiz bırakılan tarafın kafasında ayrılık çanlarının çalınmasına sebebiyet verebileceğiniz bir davranış. Bunun yanında artık sevilmediğini, aldatıldığını, çok yakın zamanda sizin ayrılacağınızı düşünür.

#10 Birbirinizi Tehdit Etmeyin

Bunu yapmadığınızı ümit ediyorum çünkü bu çok çocukça. Bir insan bu kadar saçmalayabilir ancak. Tehdit eden tarafsanız kendinize acilen bir psikolog bulmanızı tavsiye ederim. Ayrılma tehditleri çok klişe artık.

 

En yeni içerikler hakkında bilgi sahibi olmak İçerik Sitesi Instagram hesabımızı takibe alabilirsiniz.

Diğer içerikler için ana sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sosyal İçerik Platformu

Ne düşünüyorsunuz?

15 Puanlar
Oy Ver

Written by İçerik Sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

karavan yapımı

Karavan Yapımı Karavan Rehberi

instagram gizli hesapları görme

Instagram Gizli Hesapları Görme