içinde ,

İnternetten Para Kazanmak İster Misiniz?

internetten para kazanmak

İnternetten para kazanmak kolay mı? Aslında her gün düzenli olarak kullandığımız, belirli bir miktar vakit ayırdığımız bilgisayarlarımız potansiyel bir para kaynağı desem elbette herkesin dikkatini çekecektir. Elbette öncesinde hatırlatmam gereken bir konu var o da kolay paranın yalnızca ve yalnızca Çiftlik Bank’tan kazanılabileceği (!) Şaka elbette. Bu tarz zincirli mincirli oluşumlara itibar etmemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Zincir sistemlerde kazanamaz mısınız? Tabi ki kazanabilirsiniz ancak bu sistemin başındayken dahil olduğunuzda mümkün olabilir. Bu kazancın ne kadar etik bir kazanç olduğu da tartışmaya açık bir konu. Sonlara kaldıysanız donlara da kaldığınızı belirtmekte fayda var. Neyse tosuncuğu bir kenara bırakıp asıl konumuza geri dönelim. Bilgisayarlarımız potansiyel para kaynağı diyorduk. Gelin tek tek sermayesiz ya da küçük sermayeli kurabileceğiniz, uygulayabileceğiniz işleri konuşalım ve size de ek gelir elde etme fırsatı sağlayalım!

#1 Tabi ki YouTube

İyi çekim yapabilen bir telefon, bin liralık bir sermaye, küçücük video düzenleme bilgisi ve biraz da yaratıcı yönünüz varsa hızlı ve istikrarlı bir yayın hayatı yaşayarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Sermayenizi ise dekor ve reklam masraflarınıza ayıracağınız için size kalıcı bir dönüş sağlayacaktır.

#2 e-Ticaret

El emeği ürünler yapabilecek beceriniz mi var?

Organik gıdalar mı üretiyorsunuz?

Satışını yaptığınız yada yapmayı düşündüğünüz, başarılı ürünleriniz mi var?

O halde internetten para kazanmak için yapmanız gereken işlem çok basit, üstelik vergi mükellefi olmanıza da gerek yok kredi kartı ile ödeme alabilmeniz için.

Yapacağınız küçük bir yatırımla web sitenizi kurabilir, reklamınızı yapabilir; satışa başlayabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili olarak destek almak isterseniz yorumlara yazabilirsiniz.

#3 Google Adsense

İnternetten para kazanmak için yapabileceğiniz bir diğer iş ise Google Adsense reklamcılığı. Google Adsense yaklaşık 2 milyon yayıncıyla çalışan sektörün öncü reklam firmalarından birisidir. Google Adsense; YouTube videolarınıza, içerik sitelerinize ve e-ticaret sitelerinize reklam vererek size ücret öder. Google Adsense\’e başvuru yaptıktan sonra sitenizin ya da kanalınızın 2 günden birkaç haftaya uzayan değerlendirme süreci olacaktır. Google Adsense başvuru yapmadan önce içeriklerinizin özgün ve birbirinden benzersiz olması çok önemli çünkü Adsense mükerrer yayınlara ve kopyala+yapıştır içeriklere reklam vermez.

#4 Banner Reklam

Başarılı içerik ürettiğiniz bir web sayfanız varsa sitenizin görünür kısımlarına reklam alarak Adsense haricinde ciddi kazançlar elde edebilmeniz de mümkün.

#5 Makale Yazarlığı

400 kelimesi yaklaşık 3-4 lira civarlarında özgün içerikler yazarak para kazanmak da mümkün. Bunu bir çok sitede satabilirsiniz. Bu tarz içeriklerinizi biz dahil satın alan bir sürü site bulabilirsiniz.

#6 Online Eğitim

Korona döneminde birçok eğitimsel faaliyetler online ortama taşındığı gibi çoğumuz da online eğitimle tanışma fırsatı bulduk. Bu sayede sektöre de yabancılık çekmiyoruz. Yetkin olduğunuz bir alanda; müzik, ders vb. konular belirleyerek, senkronize ya da asenkron olarak ders verebileceğiniz birçok site mevcut. Udemy en bilineni.

#7 DropShipping

Sürekli duyduğumuz bir kelime dropshipping ama nedir bu dropshipping? Hemen aktarıyorum. Dropshipping stoksuz olarak e-ticaret yapmaktır. Yani bir başkasının ürününü sitenizde satıyorsunuz ve hiçbir şekilde sermaye koymaksızın aracılık ederek para kazanabiliyorsunuz. Bu da son zamanlarda çok tercih edilen bir ticaret yöntemi.

#8 BackLink

Sitenize backlink anlaşmalarıyla para kazandırabilmeniz de mümkün. Anlaşmanıza bağlı olarak bir ücret karşılığı, içeriklerinizin içerisine başka bir sayfanın linklerini ekleyerek kazanç elde edebilirsiniz.

#9 Satış Ortaklığı

ClickMerkez vb. sayfalarda affiliate yani satış ortaklığı anlaşması yaparak, ürünlerin satışından ciddi karlar elde edebilmeniz de olağan ve yapılan bir iş. İnternetten para kazanmak için yapacağınız bu satış ortaklığıyla kendi kazancınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

#10 Stock Fotoğraf ve Videolar

Bir kameranız ya da çok başarılı çekimler yapabilen bir telefonunuz varsa stock fotoğraf ve video paylaşımı yapan sitelerde yayıncı olarak internetten para kazanmanız da mümkün. Güzel fotoğraflar ve kaliteli uzun olmayan videolar çekerek bu sitelerde yayınlıyorsunuz ve ücret elde edebiliyorsunuz. Google\’a stock yazmanız yeterli olacaktır.

#11 Anket Doldurarak Kazan

Anket doldurarak internetten para kazanmak da mümkün Anket doldurarak para kazanma işi de son zamanlarda bayağı kazançlı bir hal almaya başladı. Büyük şirketlerin birçoğu pazar araştırması yaptırmakta ve gelecekteki hedeflerini belirlemek için kullanıcılarının görüşlerini almaktadır. Bu araştırmaları yöneten anket şirketleri ise daha geniş bir kitlenin görüşünü öğrenmek için online anketler düzenlemektedir. Siz de güvenilir ve para ödeyen anket firmalarına üye olarak online anketlere katılabilir, boş zamanlarınızda para kazanabilirsiniz.

 

En yeni içerikler hakkında bilgi sahibi olmak İçerik Sitesi Instagram hesabımızı takibe alabilirsiniz.

Diğer içerikler için ana sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sosyal İçerik Platformu

 

Ne düşünüyorsunuz?

15 Puanlar
Oy Ver

Written by İçerik Sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

gitar çalmak

Gitar Çalmak İçin 4 Etkili Madde

pandeminin psikolojik etkileri

Pandeminin Psikolojik Etkileri