içinde

İngilizce Öğrenmek İçin 5 Site Önerisi

ingilizce öğrenmek

İngilizce öğrenmek için en iyi 5 site! Hepimiz biliyoruz ki İngilizce öğrenme konusu yaşamımızın her anında karşısına çıkıyor ve öğrenilmesi yeni başlayanlar için çile haline gelebiliyor, bu yazımda en kolay ve basitleştirilmiş İngilizce öğrenme metodunu anlatacağım. Hiç İngilizce altyapısı olmayanlar için öğrenme işi bazen çileye dönüşebiliyor ve gramerler tüm hevesinizi kırıyor, ama aslında İngilizcenin çok zevkli ve öğrenişinin kolay bir yönü de var.

Öncelikle işin basitinden başlıyayım en büyük kaynağınız internet, dolayısıyla Filmler, oyunlar ve şarkılar hepimize yıllardır söylenen öğreniş biçimi ama şöyle de birşey var, hiç bir şey anlamadan ne film zevki çıkıyor ne de oyun. Burada size vereceğim siteler sayesinde hem İngilizcenizi test edebilir hem de seviyenize göre videolar, kitaplar ve ses kayıtları bulabilirsiniz.

”NOTHING CHANGES, IF NOTHING CHANGES”

Hazırlık okurken faydalandığım ve çok yararını gördüğüm 5 site;

#1 Perfect English Grammar

Perfect English Grammar adı üstünde bir gramer sitesi, ilk başta bahsetmemin nedeni ise klasik okul testlerinin aksine her dilbilgisi konusunun en basit anlatımı mevcut, sitede kendi İngilizce seviyenizi ölçebilir ona göre bir seviyeden veya bilmediğiniz konularla başlayabilirsiniz.

Tamamen ücretsizdir, başarılar!

#2 Voscreen

İşte geldik benim en sevdiğim İngilizce öğrenmekten en çok keyif aldığım siteye! Bu sitede çeviri yapabilir, telaffuz öğrenebilir ve seviyenize göre sistemin atadığı filmlerden veya çizgi filmlerden kesitler ile İngilizcenizi çoşturabilirsiniz, sistem tamamen sizin öğrenmeniz için çalışıyor ve seviyenize göre kolay-zor video kesitlerini önünüze çıkarıyor. Ayrıca doğru bildiğiniz sorular ile puan kazanıyor ve bu siteyi diğer kullanan kişilerle yarışabiliyorsunuz. Uygulama olarak da App Store’da ve Google Play’de mevcut.

Tamamen ücretsizdir, başarılar!

#3 News in Levels

Okumadan öğrenemem diyenlere! News in Levels\’da 3 seviye haberler bulunuyor bunlar tahmin edebileceğiniz üzere başlangıç-orta-zor olarak karşımıza çıkıyor platformda ayrıca haberlerin ses kayıtları da bulunuyor telaffuzlarını öğrenerek tekrar edebilirsiniz.

Ayrıca platformun yan sitesi olan Videos in Levels\’da aynı şekilde seviyenize göre şarkılar, kalıplar ve videolar bulabilirsiniz.

Tamamen ücretsizdir, başarılar.

#4 ELLLO

Başlığın uzun hava ismi gibi geldiğini biliyorum ama Elllo bir İngillizce ses kütüphanesi, burada milyonlaca kişinin, İngilizce öğrenimi için hazırlamış olduğu bir kütüphane.

Her konuda ses kayıtı mevcut, günlük işlerden akşam yemeğine ve iş ingilizcesinden anaokulu ingilizcesine kadar her konu düşünülmüş. Her ses kayıdını farklı kişiler yaptığı için istediğiniz kişinin telaffuzuyla öğrenebilirsiniz ve kelimelerin farklı okunuşlarını duyabilirsiniz.

Tamamen ücretsizdir, başarılar.

#5 Çizgi Film

Son olarak en çok faydasını gördüğüm yöntemden bahsedeceğim, Çizgi Filmler!

Çizgi filmlerin net olarak bir sitesi yok Youtube üzerinden learn english with cartoon yazıp ilk çıkanı izleyebilirsiniz, bu çizgi filmler çocuklara yönelik olduğu için telaffuzu anlaşılır olmakla birlikte çok basittir. Hatta İngilizce altyazıyla izlerseniz tadından yenmez!

Başarılar!

 

En yeni içerikler hakkında bilgi sahibi olmak İçerik Sitesi Instagram hesabımızı takibe alabilirsiniz.

Diğer içerikler için ana sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sosyal İçerik Platformu

 

Ne düşünüyorsunuz?

15 Puanlar
Oy Ver

Written by İçerik Sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

kripto para nedir

Kripto Para Nedir? Güvenli Midir

gitar çalmak

Gitar Çalmak İçin 4 Etkili Madde