içinde

SpiderMan No Way Home | Film İncelemesi

spiderman no way home

SpiderMan No Way Home Film İncelemesine Hoş geldiniz İçerik Sitesi okurları!

Herkesin merakla bekleyip izlemek için sabırsızlandığı bir filmi inceliyorum sizler için bu hafta. Yazımda aşağıdaki soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.


– SpiderMan: No Way Home Filmin Konusu Nedir? 

– Teknik Bilgiler 

– Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer alıyor? 

– Film Akışı Nasıldı? 

– After Credits Sahneleri Var Mı?

Süper kahraman filmlerinin başını çeken SpiderMan serisinin son filmi bu hafta vizyona girdi. Film hakkında birçok merak ettiğimiz nokta olmuştu. Sonunda hepsi yanıt buldu. İzlemeyenler hemen endişeye kapılmasın spoiler içermeyen bir yazı olacak.

 

1 SpiderMan No Way Home | Filmin Konusu Nedir?

Filmde gerçek kimliğinin Peter Parker olduğu ortaya çıkan Örümcek Adam\’ın hayatında yaşadığı sorunlar ve bununla beraber gelişen olaylar konu ediniliyor. Tom Holland\’ın başarılı bir şekilde canlandırdığı Peter karakterinin filmin ilk yarısında yaşadığı sorunlara karşı arayışı onu hiç beklemeyeceği olaylar içerisine çekiyor.

2 SpiderMan No Way Home | Teknik Bilgiler

Columbia Pictures ve Marvel Studios işbirliği ve ve Sony Pictures tarafından dağıtımı sağlanan, süper kahraman serilerinin en sevilenlerinden olan bu film, Örümcek-Adam: Eve Dönüş ve Örümcek-Adam: Evden Uzakta serisinin devamı niteliğindeki film Marvel Sinematik Evreni\’nin de 27. filmi olarak vizyona giriş yaptı.

Başrollerde Tom Holland ile birlikte Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jon Favreau, Jacob Batalon, Marisa Tomei, J. B. Smoove, Benedict Wong, Willem Dafoe, Alfred Molina ve Jamie Foxx\’un yer aldığı filmin yönetmenliğini Jon Watts yaparken, senaristliğini Chris McKenna ve Erik Sommers yapmıştır.

3 SpiderMan No Way Home | Oyuncu Kadrosunda Kimler Yer alıyor?

Spoiler yemeden heyecanla bekleyen seyirciler için akıllarda dolanan \”Acaba şu da filmde mi?”, “Multi-Verse var mı?” sorularının yanıtlarını oldukça tatmin edici bir şekilde tamamlayan yeni SpiderMan filmi, Marvel ve SpiderMan hayranlarını yüz üstü bırakmıyor.

Filmi Imax sinema salonunda heyecanla izlerken salondan 3 kere alkış sesleri işittik. Sahiden filmi merak eden ve heyecanlı tayfa ile birlikte izleme fırsatı yakaladık. İlk çıktığı gün 2. seansında filmi izleyemeye gelenler filmde umduklarını buldukça alkışlamaya başladı.

Filmin kadrosunda yer alan isimlere bakacak olursak;

Tom Holland – Radyoaktif bir örümcek tarafından ısırıldıktan sonra örümcek benzeri yetenekler kazanan Peter Parker / Örümcek Adam karakterini canlandırmaktadır.

Zendaya – Parker\’ın sınıf arkadaşı ve sevgilisi olan MJ karakterini canlandırmaktadır. Tam adı Michelle Jones\’tur.

Benedict Cumberbatch – Kariyerini sona erdiren bir araba kazasının ardından Mistik Sanatlar Ustası olan beyin cerrahı Dr. Stephen Strange karakterini canlandırmaktadır.

Jon Favreau – Stark Endüstrileri\’nin güvenlik şefi ve Parker ile ilgilenen, Tony Stark\’ın eski şoförü ve koruması olan Happy Hogan karakterini canlandırmaktadır.

Jacob Batalon – Parker\’ın en iyi arkadaşı rolünde olan Ned Leeds karakterini canlandırmaktadır. Her ne kadar çizgi romanlarda Daily Bugle muhabiri olarak geçse de filmdeki bu rolü arkadaş olarak ele alınmış ve oyuncu rol için tamı tamına 46 kg vermiştir.

Marisa Tomei – Parker\’ın halası olan May Parker karakterini canlandırmaktadır. Filmde yer yer isyan edilesi karakter oldu benim gözümde.

J. B. Smoove – Parker\’ın öğretmeni olan Julius Dell karakterini canlandırmaktadır. Martin Starr da bir başka öğretmenini canlandırıyordu.

Benedict Wong – Mistik Sanatlar Ustası ve Strange\’in akıl hocası ve yakın dostu Wong karakterini canlandırmaktadır.

Alfred Molina – Bir kaza sonucu vücuduna kaynaşmış dört mekanik kola sahip olan bilim adamı Otto Octavius / Doktor Octopus karakterini canlandırmaktadır. Molina\’nın Örümcek Adam 2\’deki gibi görünmesini sağlamak için dijital yaşlandırma kullanıldı.

Jamie Foxx – Kaza sonrası üstün güçler kazanan bir elektrik ustası olan Max Dillon/Electro karakterini canlandırmaktadır.

Williem Dafoe- Green goblin karakterini canlandıran Dafoe, 66 yaşında olmasına rağmen yine ustalığını gösteriyor.

4 SpiderMan No Way Home | Film Akışı Nasıldı?

Açıkçası ilk yarısında biraz sıkılmanız ve \”Ee hadi neler olacak yahu?\” diye sabırsızca beklemeniz normal olabilir. Filmin çözülmesi 2. yarıda başlıyor. Biraz sabredip koltuğunuzda beklemenizi öneririm.

İlk çeyrekte Peter\’ın sorunlara yaklaşımı tipik bir liseli tavrında oluyor. Bazı noktalarda bu başka türlü de yazılabilirdi diyerek bireysel eleştirimi yapamadan da geçemeyeceğim.

İkinci çeyreği filmin en temposunun düştüğü kısımdı fakat bunu da 3. çeyrekteki ivme ile yükseltmeyi başarmışlar.

Filmin son çeyreği ise göz açıp kapayıncaya kadar bitti. Akış konusunda gayet iyi bir performans izledik diyebilirim.

5 SpiderMan No Way Home | After Credits Sahneleri Var Mı?

Elbette ki alıştığımız film serilerinin sonlarında bulunan film bittikten sonra gösterilen After Credits Sahneleri bu filmde de var. Devam filmlerine ufak bir selam çakarak bitirmişler bu filmi de.

Alışığın dışında olarak bu filmde iki after-credits var. İlk after credit mutlaka izlenilmeli, ikincisi after-credits ise yeni gelecek Marvel filmlerinden birinin fragmanı. İkincisi için salonda 10 dakika bekleyip izlemek size kalmış, ben izlemedim.

Örümcek Adam olmanın Peter Parker için ne anlama geldiğini bulmasını gözler önüne seren film, akıllarda -her ne kadar Marvel sinema evreninde olmasa da, orijinal eserde bulunan- Benjamin \”Ben\” Parker\’ın (Yani Örümcek Adam\’ın amcasının) \”Büyük güç büyük sorumluluk getirir.\” sözlerini bırakıyor.

 

En yeni içerikler hakkında bilgi sahibi olmak İçerik Sitesi Instagram hesabımızı takibe alabilirsiniz.

Diğer içerikler için ana sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sosyal İçerik Platformu

Ne düşünüyorsunuz?

15 Puanlar
Oy Ver

Written by İçerik Sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

kanvas iş modeli

Kanvas İş Modeli Nasıl Hazırlanır?

ouroboros nedir

Ouroboros Nedir? Sembol Olarak Ouroboros